KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12894123
nr 1289 4123
Gunnar Mossberg
(1903-1983), Sverige
Oljemålning, Gata med gubbar. Signerad, daterad 1929. Olja på duk, 46x56 cm
Kondition: färgbortfall
Gunnar Mossberg, född 1903 i Stockholm, död 1983, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 18 november 2019
kl 20:17:29
Gunnar Mossberg
Läs mer om Gunnar Mossberg